Kaip kepti atšildytus vištienos sparnus

Sušaldyta mėsa ir paukštienos produktai yra patogūs pasirinkimai, kurie pašalina spaudimą nedelsiant virti arba išmesti juos. Nors vištienos sparneliai yra mažesni nei kiti vištienos gabalai, jie vis dar yra svarbus baltymų šaltinis. Galbūt jūs negalėsite nusipirkti užšaldytų vištienos sparnų dėl tam tikrų bauginimų, susijusių su jų gamyba. Tačiau, kai jie tinkamai atšildomi, jų kepimo procesas imituoja šviežių viščiukų sparnus.

Atšildykite užšaldytus vištienos sparnus. Tai galima padaryti dviem būdais. Pirmajam metodui įšaldytus vištienos sparnus maišelį įdėkite į dubenį ir perkelkite į šaldytuvą, kol jie atšalės. Tai gali užtrukti nuo 10 iki 24 valandų. Jei turite mažiau laiko, išimkite užšaldytus vištienos sparnus iš maišelio ir padėkite juos į dubenį su pakankamai atvėsusio vandens, kad padengtumėte juos. Kas 30 minučių išpilkite vandenį ir pakeiskite jį šaltu vandeniu. Pakartokite tai, kol sparnai bus atskiriami ir ant jų nebebus ledo.

Įkaitinkite orkaitę iki 375 laipsnių Fahrenheito.

Ištraukite perteklinį vandenį nuo vištienos sparnų ir naudokite švarų popierinį rankšluostį, kad vanduo išsiliejo nuo išorinių sparnų. Jei sparneliai yra šlapi, sunku prieskonius prilipti prie jų.

Pabarstykite druską ir pipirais ant abiejų vištienos sparnų pusių. Druska ir pipirai – tai pagrindiniai pagardai, skirti mėsos skoniui sukurti. Jei pageidaujate paprastos pagardos formos, jums gali būti pakankamai druskos ir pipirų. Jei pasirinksite drąsesnių skonių, pridėti kitų pagardų ar padažų, kol juos paruošiate.

Jei norite, kad druska ir pipirai būtų patenkinti prieskoniais, sutvarkykite vištienos sparnus ant kepimo skardos. Virkite vieną valandą arba kol sparneliai traškūs ir virti.

Pasirinkite papildomus prieskonius, tokius kaip kario milteliai, čili milteliai, citrininiai pipirai, italų prieskoniai ar prieskonių druska kiekvienoje vištienos sparnų pusėje. Šie pagardai pridedami kartu su druska ir pipirais, kad būtų galima pagardinti skonį.

Atšildymas ir pagrindinis paruošimas

Papildomi prieskonių metodai

Padažo pridėjimas

Pabarstykite kiekvieną vištienos sparnų pusę su prieskoniais arba patrinkite prieskonius ant kiekvienos sparnų pusės, kad gautumėte daugiau koncentruoto skonio. Švelniai sudrėkinkite, kad vištienos sparneliai nebūtų peraugę.

Virkite, kaip nurodyta, vieną valandą arba kol vištienos sparneliai virti ir lengvai parausti.

Atšildykite ir supjaustykite vištienos sparnus druska ir pipirais.

Sulygiuokite sparnus ant kepimo lapo ir 40 minučių virkite 375 laipsnių Fahrenheitu.

Ištraukite sparnus iš krosnies ir šepetys kiekvieną pusę padažu, pvz., Kepsnine, buivoliu ar teriyaki padažu, kad pridėtumėte skonį. Kukurūzų sparnus vėl padėkite krosnyje ir virkite dar 15-20 minučių.

Išimkite vištienos sparnus iš orkaitės ir dar kartą šveiskite padažu prieš patiekiant.