Kaip laikyti mėsos pyragas drėgnas, kai virti padaže

Namų virti kukuliai kartais gali būti sausi ir trapūs, dėl to jie gali išsiskirti gaminant ir po valgio. Įsitikinkite, kad pridedate keletą ingredientų į savo kiaušinius, kad jas pagamintumėte, kad galutinis produktas būtų drėgnas ir sultingas. Padaže mėsos padažai gali padėti švelniai ir drėgniai kukulius, ypač jei mėsos supjausto skysčiu.

Prieš mėsos kepimo formų papildomą drėgmę, švelniai ištirpinkite šiek tiek vandens. Kepkite mėsos padaže papildomą vandenį, o ne mėsa su didesniu riebalu, kad jūsų padažas nebūtų riebus ir nesveika.

Sumaišykite pieną ir kiaušinį su mėsos maišeliu, kad pridėtumėte drėgmę, kuri padėtų laikyti mėsainius sveiki, o valgant padaže. Prieš dėdami juos į mėsos mišinį, mirkykite džiūvėsius, jei juos naudojate, piene ar vandenyje.

Kumpio formos, kurios yra apie golfo kamuoliukų dydį. Venkite išmesti kukurūzų, kurie yra per dideli, todėl kukurūzų išorė gali virti ir sausai sumalti padaže.

Kepkite kruopas kukulius keptuvėje su nedideliu kiekiu sveiko aliejaus, tokio kaip alyvuogių aliejus, prieš valgydami juos padažu, kad išpjaustumėte kiaušinių išorę ir laikykite jas drėgnus virimo metu.

Braise kukuliai pakankamai karšto pomidorų padažo, kad jie būtų padengti. Valgykite kukulius kas 30 minučių, kad patikrintumėte skonį ir troškimą. Kepkite kukulius, kol jie pasirodys nedideli.