Kaip džiovinti spanguolių rehidratuoti

Šviežios spanguolės paprastai galima rasti parduotuvių parduotuvėse aplink šventes. Jei norite pagaminti spanguolių receptą bet kuriuo kitu metų laiku, vietoj to turite naudoti sušaldytas arba džiovintas spanguolių. Džiovintos spanguolės yra daug vitamino C ir fitocheminių, kurie padeda užkirsti kelią šlapimo takų infekcijoms. Jie taip pat turi antioksidantų, kurie padeda apsaugoti nuo ląstelių pažeidimo. Kvapiosios citrinų druskos yra taip paprasta, kaip pilti vandenį į dubenį.

Nustatykite džiovintų spanguolių kiekį, kurio jums reikia jūsų recepte. Už kiekvieną puodelį šviežių spanguolių, kurių jums reikės, išmatuokite ¾ puodelio džiovintos versijos. Džiovintos spanguolės įdėkite į stiklinę dubenėlę. Džiovintos spanguolių druskos subrendimas padaro juos minkštesnius ir panašius, kaip skonį ir tekstūrą, prie virtų šviežių spanguolių.

Prie spanguolių užpilkite verdančiu vandeniu, kol jie visi bus uždengti. Jūs taip pat galite pakeisti karštų vaisių sulčių, o ne vandens papildomą skonį. Jūsų spanguolės turėtų būti visiškai uždengtos, kad visi galėtų atsikratyti skysčio. Įdėkite plastiko dangtelį į dubenį, kad garų būtų, o vanduo karštas. Rehidratuojant vaisių sultyse bus pridedami papildomi vitaminai ir kalorijos, kuriuos turėtumėte nepamiršti renkantis druskos skysčius. Jei esate mažo kaloringumo dieta, vanduo gali būti geriausias pasirinkimas.

Palaukite nuo 10 iki 30 minučių, kol jūsų spanguolės įsiurks vandenyje arba sultis ir vėl susimaišysite. Kai jie bus baigti, jie bus plonas ir apvalus. Kai kurios spanguolės gali būti rehidratuojamos greičiau nei kiti, priklausomai nuo to, kiek jie yra sausi ir jų amžius.

Išmeskite spanguolės iš jų mirkymo skysčio, naudodamiesi filtru ar kolbare. Išmeskite skysčio ir grąžinkite savo spanguoles į dubenį. Dabar jie yra pasiruošę įtraukti į jūsų receptą. Rehidruotos džiovintos spanguolės yra labai panašios į šviežių spanguolių vitaminų atžvilgiu, nors jos turi daugiau kalorijų, nes džiovinimo proceso metu įpilama cukraus.