Kaip elgtis su netinkamu 5 metų amžiaus

Penkerių metų vaikai blogai elgiasi dėl įvairių priežasčių, įskaitant dėmesį į dėmesį, nepasitikėjimą, reaguojant į pokyčius, testavimo ribas ir savęs patvirtinimo būdą. Vaikai tęsia netinkamą elgesį, kai atranda, kad veiksmas yra veiksminga taktika manipuliuoti ir kontroliuoti kitus. Neatidėliotinas tinkamas tėvų atsakas padeda formuoti sveikesnius ir labiau prisitaikančius įgūdžius.

Atkreipkite dėmesį ir komplimentuokite savo vaiką, kai jo elgesys yra teigiamas, ir praleiskite ypatingą laiką tik su juo, kad sumažintumėte veikimą dėl dėmesio. Vaikų vystymosi specialistė Deborah Richardson pažymi, kad kai kurie vaikai mano, kad jų tėvai jiems nepatinka, nes vienintelis būdas, kuriuo jie atkreipia dėmesį, yra imtis veiksmų. Trikdžiantys, nugalėti ir pažeisti žinomas taisykles yra blogo elgesio požymiai, siekiant atkreipti dėmesį.

Skatinkite savo vaiką išbandyti naujas veiklas ir būti tolerantiškam klaidoms. Jei veiksmas yra dėl nepakankamo pasitikėjimo savimi, jūsų vaikas tampa saugesnis, jei jis bandys išbandyti naujus dalykus. Nustatykite gerą pavyzdį, leisdami vaikui matyti, kad jūs išbandote naujus dalykus, o jei nepavyks, juokitės arba pasikalbėkite apie paciento mokymosi patirtį. Leiskite vaiko kovoti, jei norite užbaigti naują užduotį, net jei tai užtruks ilgiau arba sukels nepatogumų, jei nematysite jo.

Pamažu keiskite pokalbį ir pasitarkite apie teigiamus dalykus. Penkerių metų žmonėms reikia įprasto budėjimo, kad jaustumėtės saugiai ir saugiai, o nenumatyti sutrikimai kasdienėje veikloje gali sukelti blogą elgesį. Kai tik įmanoma, stenkitės, kad nebūtų be reikalo sutrikdyta vaiko įpratūra. Vaikai iš savo tėvo imasi signalų, jei jie jauna nesaugi, todėl modeliuojant teigiamą požiūrį į pokyčius padeda.

Būkite nuoseklūs, tvirti ir nenormalūs nustatydami ribas. 5 metų bandymai riboja, kad būtų užtikrinta jo aplinka. Jei kyla sunkumų vykdant apribojimus, nes nenorite būti “blogu vyru”, atminkite, kad nustatymų apribojimai yra mylimojo tėvų elgesys, o jūsų vaikas tikisi ištaisyti, kai ji bando apriboti. Likęs bejėgis rodo, kad jūsų vaikas yra kontroliuojamas ir patikimas.

Klausyk savo 5 metų jausmus ir nuomones. Paaiškinkite, kad jūs suprantate jo jausmus ir susijaudinę, jei pajusite panašiai tą pačią situaciją. Paaiškinkite, kad taisyklės yra skirtos jo saugumui užtikrinti, o jūs suprantate, kad jis nusivylęs, jis turi laikytis taisyklių. Kartais tiesiog klausytis ir patvirtinti savo vaiko jausmus padeda mažinti veikimą.

Pateikite savo vaikui įrankius, kurių jai reikia norint pasiekti sėkmės. Prieš pirkdami, etikečių etikečių amžiaus rekomendacijas pasirinkite tinkamo dydžio kėdes, amatų medžiagas, galvosūkius ir žaislus. Įsitikinkite, kad taisyklės yra aiškios ir pagirti bet kokius bandymus juos sekti, tai padės formuoti teigiamą elgesį. Planuokite veiklą, kuri yra įdomi, kad išvengtumėte blogo elgesio dėl nuobodulio.