Kaip gaminti Jamaikos virtos žalios bananos

Žalieji bananai yra Jamaikoje ir kitose Karibų šalyse, taip pat Indijoje ir Afrikos dalyse. Šiose šalyse žalioji bananų rūšis traktuojama kaip daržovių, o ne vaisių, dažniausiai ji yra paruošta ir naudojama induose, nes amerikiečiai naudoja bulves. Skirtingai nuo geltonųjų bananų, žalieji bananai yra gana krakmolingi ir ne labai saldūs, todėl jie yra geresni pasirinkimai, jei žiūrite cukraus kiekį kraujyje. Jie yra geri maistinių skaidulų ir kalio šaltiniai, paprastai yra mažai natrio. Virkite šiuos krakmolingus bananus su savo žievelėmis arba be jų. Jamaikoje jie paprastai valgomi pusryčiais. Keisti žalieji bananai, o ne kepti sviestą ar aliejų, sumažina riebalų kiekį, kurį vartosite.

Užpildykite didelį puodą su dviem trečdaliais pilvo vandens. Pridėti druskos brūkšnį. Padenkite vandenį aukštoje temperatūroje.

Visus nenuplautus žalius bananus įdėti į verdantį vandenį. Leiskite jiems 20 minučių virti arba kol jie bus pakankamai minkšti, kad juos būtų lengva perpjauti šakute.

Pašalinkite bananus iš verdančio vandens. Naudokite pjovimo peilį, kad išilgai plyšio į bananų žievelę. Pašalinkite iš kiekvieno bananų žievelę. Patiekite kaip šalutinį patiekalą su žuvies ar kiaulienos valgiais.

Iškeikite bananus, kad jų žievelės būtų pašalintos kaip alternatyva virimo technika. Žalių bananų žievelės yra sunkiau pašalinamos prieš virinant, tačiau jie taip pat gali būti virinami be raukšlių. Naudokite pjovimo peilį, kad išjungtumėte abiejų bananų galus. Padarykite keletą pjūvių į žievę išilgai išilgai kiekvieno banano ir nulupkite odą sekcijose. Kai nulupti, virkite žalias bananus, kaip nurodyta 2 veiksme.