Kaip groteles geriausia stora akies kepsnys ant kaulo

Griliuodamas šonkaulių kepsnį ant kaulų yra sultingas patiekalas, kuriame yra daug pagrindinių maistinių medžiagų, per kurias galite sukurti subalansuotą mitybą. Pasak “National Cattlemen’s Beef Association”, jautiena yra daug konjuguota linolo rūgšties, kuri gali padėti išvengti vėžio, širdies ir kraujagyslių ligų bei nutukimo. Pasak ekspertų, nors grūdų sušaldytos jautienos sudėtyje yra šių maistinių medžiagų dideliais kiekiais, iš žolių šertų karvių jautiena jas sudaro didesnė koncentracija, o mažiau riebalų yra mažiau. Nepriklausomai nuo to, ar jūs perkate žolę ar grūdų šerti galvijieną, kepti keptuvėlių ant grotelių ant kaulų yra vienas iš labiausiai sveikų būdų paruošti šį pasiūlymą.

Grilį valykite grilio šepetėliu, kad pašalintumėte per burną išgėrusio pertekliaus. Bet koks likusių likučių ant grotelių paviršiaus poveikis tiek kepsnyno skoniui, tiek jo virimui.

Paruoškite savo dujų grilį iki aukšto temperatūros. Medžio anglys griliui įdėkite anglį į vieną pusę ant grilio ir užpilkite žiebtuvėlio skysčio juos sukamaisiais judesiais, pradėdami nuo centro ir judėdami į išorę. Leiskite sėdėti 5 minutes ar daugiau prieš apšvietimą.

Padažu plonu sluoksniu alyvuogių aliejaus kepkite padažu. Tiesiogiai tepant grilį, degins aliejų ir gamins daug dūmų, nieko nedarant, kad nebūtų klijuoti steikai.

Įmaišykite kepsnius su rupia jūros druska ir pipirais. “Rib-eyes” turi gausius natūralius skonius, todėl jiems nereikia stipraus prieskonių. Švelnus subtilus vaistas, pvz., Bazilikas, raudonėlis arba čiobreliai, gali būti tinkamas pagal jūsų skonį.

Kepkite kepsnius ant šildomos grilio dalies apie 3 minutes iš abiejų pusių, kad gautumėte retų kepsnių. Dėl vidutinio retai šis laikas gali būti pratęstas dar 2 minutes per vieną pusę. Vidutinės, vidutinio dydžio ir gerai atliktos kepsnys po virimo pradinių 3 minučių perkelkite kepsnius į neuždengtą grotelių pusę arba šoną be anglys. Uždenkite juos ir virkite papildomai 9 minutes, 12 minučių arba 15 minučių atitinkamai arba kol jie bus pagaminti pagal jūsų skonį. Kadangi kepsniai yra stori, jie bus mažiau linkę nudžiūti.

Nuimkite kepsnius iš grilio ir palikite 5-10 minučių arba ilgiau, jei norite. Padažus kepsnį, natūralios sultys gali suglaudinti ir pasilikti kepsnyse.

Patiekite kepsnius šiltais bet kokiomis jūsų pasirinktomis pusėmis.