Kaip kontroliuoti apetitą natūraliai

Apetitas dažniausiai yra geros sveikatos ženklas. Tačiau, kai pasinaudojote apetito pranašumais, paskutinis dalykas, kurį jis ketina pagaminti, yra sveikus rezultatas. Jūs galite tapti antsvoriu ir nutukę. Tokiu atveju jūsų rizika susilpnėja, pavyzdžiui, artritas, diabetas, padidėjęs kraujospūdis ir vėžys. Jei jau esate tokioje situacijoje arba norite išvengti to, kad tai įvyktų, galite atlikti keletą veiksmų, kad galėtumėte kontroliuoti savo apetitą – tai gali būti padaryta nenaudojant sintetinių medžiagų.

Į savo dietą pridėkite daugiau skaidulų. Pluoštas negali būti virškinamas skrandyje. Kai kalbama apie jūsų alkio kontrolę, ląsteliena gali būti naudinga jūsų naudai. Kai valgote labai daug skaidulų, jie gamina didelį kiekį skrandžio, kuris gali jus greitai užpildyti ir ilgai justi. Maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug skaidulų, yra vaisiai, daržovės, sveiki grūdai, pupelės, sėklos ir riešutai.

Padidinkite vandens suvartojimą. Vanduo yra būtina maistinė medžiaga organizmui veikti. Tai padeda išlaikyti hidrataciją, padeda metabolizmui ir padeda išplisti toksinus iš jūsų sistemos. Norėdami kontroliuoti savo apetitą, gerkite stiklinę vandens, kol valgysite valgį. Tai suteikia jums daugiau jausmo ir sukelia valgyti mažiau bendrų kalorijų.

Valgykite kelis kartus per dieną. Jei valgysite valgį ryte ir nevalgysite dar penkerius ar šešis valandas, tu būsi niekšus. Tai tikriausiai gali sukelti perdozavimą ir svorio didėjimą. Kad jūsų alkis būtų kontroliuojamas, valgykite mažai subalansuotą maistą kas dvi ar tris valandas per dieną. Įsitikinkite, kad šie valgiai yra baltymų ir kompleksinių angliavandenių, kurių sudėtyje yra daug skaidulų, balansas. Pavyzdžiui, kūdikių morkos ir sūrio kubeliai, varškė ir susmulkinti persikai, salierų stiebai su žemės riešutų sviestu ir sveika kviečių pita su vištienos krūtinėlėmis ir žalios daržovės.

Valgyk lėtai. Greitai valgydami, esate labiau linkę valgyti didesnius maisto kiekius, ir jūsų apetitas vis tiek gali būti nekontroliuojamas. Valgyk lėtai, todėl skrandis gali gauti signalą, kad jis patenkintas. Tai užtruks apie 20 minučių, todėl kruopščiai kramtykite kiekvieną įkandą.

Pašalinkite trigerius maisto produktus. Paprasti angliavandeniai, kurie yra labai apdirbami, gali padidinti cukraus kiekį kraujyje ir priversti kasą išsiskirti insulino, kad juos stabilizuotų. Tai gali sukelti energijos sprogimą, tada pavargsta ir vėl vėl alkanas. Venkite maisto produktų, tokių kaip krekeriai, pyragaičiai, spurgos, saldainiai, soda, perdirbtos vaisių sultys ir saldintos arbatos.

Gaukite pakankamai miego Jei esate mieguistas, hormonai, kurie padeda kontroliuoti apetitą, gali išsivystyti. Kad tai nebūtų, būtinai septynias ar devynias valandas miegoti naktį. Tai yra rekomenduojama suma, kurią nustato JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrai.