Kaip padidinti plaukimo ištvermę

Plaukimo ištvermės ar ištvermės gerinimas yra susijęs su jūsų sugebėjimu atlikti nuolatinius pakartojimus, tuo pat metu atsparus būtinybei sustoti. Pasak “The Triathletes Triathlon Bible” autoriaus Joe Friel, be ištvermės, rankos ir kojos lengvai tampa varginančios, todėl nesugeba išlaikyti tinkamos technikos, pagrindinės vandens tempimo priežastys ir galiausiai prastos plaukimo rezultatų. Kad pagerintumėte ištvermę, sumažinkite poilsio laiką savo treniruočių sezono metu, tuo pačiu metu vykdydami grįžtamojo ryšio vidutinio nuotolio rinkinius.

Plaukioti treniruotę, kad pagerintumėte ištvermę

Šildykite maudytis lėtai 200-400 metrų, atsigulkite taip dažnai, kiek reikia, ir kiekvieną 100 metrų atstumdami savo smūgį.

Plaukite iš viso 300 metrų, suskaidydami į 3 rinkinius po 100. Paplaukiokite kiekvieną norimą tempą, naudodamiesi savo pageidavimu. Naudodamiesi chronometru laikykitės savęs ir palaikykite 10-15 sekundžių tarp kiekvieno nustatymo ir kito žingsnio.

Plaukite antrą 300 metrų. Išplaukite, plaukiodami du 150 metrų segmentus. Pirmasis segmentas plaukioti vidutiniu tempu, po kurio seka 20 sekundžių poilsis. Plaukite antrą 150 laipsniu sparčiai, sparčiai kas 50 metrų iki 90 procentų didžiausių pastangų, o po to – 30 sekundžių.

Plaukite paskutinį 300 metrų ilgio rinktuvą saikingai. Venkite poilsio, kol baigsis 300 metrų. Jei poilsis taps būtinu, sustokite 5-10 sekundžių, tada tęskite.

Atvėsinkite plaukdami 200 metrų lėtai. Jei norite, naudokite pelekus.