Kaip pagerinti sporto pasirinktinį dėmesį

Daugumos sportinių šakų kontroliuojamame chaosas turi išskaidyti, kurie elementai reikalauja viso jūsų dėmesio ir kuriuos reikia užblokuoti. Nors atrankinis dėmesys arba “dėmesys” gali atrodyti kaip sportininkas ir treneris, atlikęs pokalbius po pokalbio, atskleidžiami nereikšmingi stimulai iš tikrųjų gali būti vienas iš svarbiausių aukšto lygio sporto veikloje. Jūsų protas yra suplanuotas taip, kad sutelktų dėmesį į naujus stimulus, kurie yra orientuoto atsakymo dalis, reikalinga mūsų protėviai laukinėje gamtoje. Tačiau sporto varžyboms jums geriau tinka kitas požiūris.

Buvimas dabartiniame klinikiniame ir sportiniame psichologe John F. Murray pataria. Trumpai atkreipkite dėmesį į klaidas ir žengkite į priekį, kad sumažintumėte tendenciją nerimauti dėl galimų klaidų. Vienu metu atsipalaiduokite tarp taškų, kaip teniso žvaigždės, tokios kaip Roger Federeris, ir sugrupuokite, ypač rungtynių taškuose.

Pareiškite atitinkamas mantras savo sportui, pvz., “Žiūrėkite kamuoliukus”, “ataką”, “išžudykite skylę” ir “ieškokite kamuoliuko”, kad padidintumėte savo pasirinktinį dėmesį.

Atkreipkite dėmesį į atitinkamus signalus, kad galėtumėte numatyti savo priešininko judėjimą. Racket sportuose ieškokite oponento pečių ir liemens judesių ir rakečių pozicijos, rekomenduoja “Sporto psichologijos treneriams” Aidaho universiteto sporto psichologijos profesoriaus Damoną Burtoną. Ledo ritulyje daugiau dėmesio skirti šaulių lazdelei, nei pačiam rituliui. Beisbolas ar futbolas žiūrėkite tešlos kojas. Krepšiniuose ir futboluose žiūrėkite praeivio akis, o futbolą žiūrėkite treniruoklio vidurį.

Kalibruokite savo regėjimo lauką į savo konkrečią sportą, plačiai žiūrėdami į lauką ar sporto šaką, pavyzdžiui, krepšinį, futbolą ir futbolą, ir siaurą dėmesį skiriant sporto šakoms, pavyzdžiui, slidinėjimui, kur paprasčiausia sutelkti dėmesį į posūkius ir rankos padėtį.

Užblokuokite sulaikymą, įskaitant linksmą, šiukšliadėžę, miniatiškus ženklus ir garsiai komentarus. Paprašykite savo trenerio praktikuojančių nerimą keliančių simuliacinių veiksmų, kad galėtumėte jiems pasireikšti. Pavyzdžiui, Amerikos futbolo komandos, užfiksuodamos minios triukšmo juostą ar priešininko kovos dainą, užmušė Burtoną.

Orientuokite į užduotį, o ne į rezultatą. Ignoruoti tašką, ypač jei tai nėra jūsų naudai, o ne dėmesio, o ne žaidime.

Nustatykite įprastą, kaip atliksite savo sporto užduotis. Nustatykite rutulinį dangtelį, bakstelėkite savo smaigalius, prieš sėdėdamas pasiimkite skvošo kiemo sieną, pažiūrėkite į vartus ir vizualizuokite taškus ar pan.

Dukart sustiprinkite savo pastangas, kai esate nuovargis, net jei tai reikalauja, kad priešininkas žiūri į nuovargio požymius, kuriuos galite išnaudoti.