Kiek l-glutamino turėtų vartoti moterys?

Glutaminas yra būtinoji aminorūgštis – viena iš baltymų konstrukcinių dalių. Ji atlieka įvairias funkcijas organizme, įskaitant reguliuojančią imuninę funkciją, smegenų funkciją ir virškinimą. Daugeliu atvejų nereikės papildyti savo kūno poreikio šiai maistinei medžiagai, tačiau tam tikros sąlygos, tokios kaip liga, stresas, intensyvus pratimas ir infekcijos, gali sumažinti glutamino lygį. Pasak Merilendo universiteto medicinos centro, papildymas taip pat gali pasiūlyti terapinę naudą įvairioms ligoms, įskaitant uždegiminę žarnyno ligą. Kai kurios dozės rekomenduojamos dėl glutamino papildų ir pirmiausia priklauso nuo gydomos būklės, o ne nuo kitų veiksnių, tokių kaip lytis.

Bendrosios dozavimo rekomendacijos

Beth Israel Deaconess Medical Center pažymi, kad siūloma glutamino dozė gali svyruoti nuo 3 g iki 30 g per parą. Jame pateikiami “tvirti įrodymai” apie nustatytą saugumą iki 14 g per parą, tačiau didesnės dozės taip pat pasirodo saugios. Mičigano sveikatos sistemos universitete pastebimos tokios dienos dozės, kurios buvo naudojamos klinikiniams tyrimams: prieš ir po chirurginės sveikatos: 20 g, sportinė veikla ir po gimdymo infekcija: 5 g iš karto po gydymo ir po 5 g po dviejų valandų; viduriavimas: 136 mg vienam svarui svorio; alkoholio pašalinimas: 1 g per parą dalimis; pepinė opa: nuo 500 mg iki 1000 mg tris kartus per parą.

Dozavimo svarstymai konkretiems asmenims

“Drugs.com” pažymi, kad glutamino produktų gamintojai rekomenduoja reguliariai tikrinti inkstų ar kepenų funkciją naudodami juos. Jei kenčia nuo kepenų ligos, glutaminas metabolizuojamas į medžiagas, kurios gali susikirsti nesaugus. Svetainėje taip pat rekomenduojama, kad vyresnio amžiaus žmonės konsultuotųsi su savo gydytojais apie konkrečią dozę, nes jie dažniau pažeidžia kepenų, širdies ir inkstų funkciją, taip pat kitų sveikatos būklių egzistavimą. Merilendo universiteto medicinos centras nerekomenduoja vaikams iki 10 metų suteikti glutamino papildų. Jis pažymi, kad 500 mg dozė tris kartus per dieną 10 ir vyresniems vaikams pasirodo saugi. Pasitarkite su savo gydytoju, ar glutaminu reikia vartoti ir kokia dozė.

Saugos rūpesčiai

Kadangi glutaminas natūraliai egzistuoja organizme ir maiste, tai atrodo paprastai saugus priedas. Tačiau tam tikrais atvejais tai gali būti problemiškas. Merilendo universiteto medicinos centras pažymi laboratorinius tyrimus, kuriuose nustatyta, kad glutamino papildai skatina auglio augimą. Tačiau tokio pobūdžio tyrimų nepakanka norint padaryti galutines išvadas. Jei kenčia nuo vėžio, tačiau pasitarkite su savo gydytoju dėl galimo pavojaus. “Beth Israel Deaconess” medicinos centre pažymima, kad glutaminas gali trukdyti gydymui nuo priešuždegiminių vaistų ir atvejų ataskaitoje, kur glutamino papildai sukėlė manijos epizodus dviem asmenims, kuriems anksčiau nebuvo bipolinio sutrikimo.

Kiti svarstymai dėl naudojimo

Jei esate nėščia ar maitinate krūtimi, pasitarkite su savo gydytoju prieš pradėdami vartoti glutamino papildus. Šiluma naikina glutamatą, papildo kambario temperatūros arba šalto maisto ir gėrimų. “Drugs.com” pranešimai apie saugų naudojimą buvo nustatyti tik iki 16 savaičių. Nesvarbu, ar jis ilgiau naudojamas, gali kilti kokių nors pavojų.