Kiek maitinimo paaugliams reikia per dieną?

Kaip gauti reikiamą kiekį kalorijų ir sveikų maisto produktų kasdien padeda užtikrinti, kad paaugliai gauna tinkamą mitybą, kurią jie turi augti ir vystytis tinkamu tempu, tuo pačiu išvengiant perteklinio svorio. Valgydami mitybinę minkštą mitybą, jūsų paaugliai taip pat padeda sustiprinti raumenų masę, išlaikyti aukštą energijos lygį ir didinti mokyklos dėmesį.

Kalorijų poreikiai

Daugelis paauglių berniukų nuo 14 iki 18 metų reikalauja nuo 2200 iki 3200 kalorijų per dieną, o vienos amžiaus paauglių mergaičių paprastai reikia nuo 1800 iki 2400 kalorijų per dieną, teigia Nacionalinis širdies, plaučių ir kraujo institutas. Aktyviems paaugliams reikia daugiau kalorijų nei neaktyvūs paaugliai, kad išlaikytų sveiką svorį. Antsvorio paaugliams reikia pasikonsultuoti su gydytoju ar dietologu apie tai, kaip judėti link sveikesnio kūno svorio. Daugeliu atvejų paaugliai turėtų sutelkti dėmesį į fizinio aktyvumo lygio didinimą, o ne į svorio kritimo kalorijų kiekį.

Baltymai ir pieno produktai

Medicinos institutas pažymi, kad paauglių berniukams nuo 14 iki 18 metų reikia 52 gramų baltymų kasdien, o paauglėms paprastai reikia 46 gramų baltymų per dieną. Aktyviems paaugliams ir paauglių sportininkams dažnai reikia papildomų baltymų. Sveikas, turtingas baltymų variantas yra naminiai paukščiai, liesa mėsa, žuvis, kiaušiniai, sojos produktai, mažai riebūs pieno produktai, ankštiniai augalai, sėklos, riešutai ir seitanai. 2010 m. Amerikiečių dietos gairėse teigiama, kad paaugliai, valgantys nuo 1800 iki 3200 kalorijų per parą, kasdien sunaudoja 3 puodelius iš pieno produktų grupės, pvz., Mažai riebaus pieno, jogurto ar sūrio.

Vaisiai ir daržovės

Remiantis 2009 m. “Medscape Journal of Medicine” paskelbtu 2009 m. Tyrimo duomenimis, kai kurie paaugliai Jungtinėse Amerikos Valstijose vartoja rekomenduojamas vaisių ir daržovių kiekį. Vaistų ir daržovių, kuriuos turi valgyti kasdien, kiekis priklauso nuo jų kasdienių kalorijų poreikių. Pavyzdžiui, mergaitėms, valgančioms 2200 kalorijų per parą, reikia 2 puodelius vaisių ir 3 puodelius daržovių, o paauglystė, vartojanti 2800 kalorijų per dieną, turėtų siekti 2,5 puodelių vaisių ir 3,5 puodeliai daržovių, nurodydama 2010 m. Amerikiečių dietos gaires.

Grūdai ir riebalai

Paaugliai turi daugybę maisto produktų iš grūdų ir sveikų riebalų, arba aliejų, grupes kasdien. Dienus, valgantiems 2 200 kalorijų per parą, reikia 7 uncijos iš grūdų grupės ir 6 arbatinius šaukštelius iš aliejų grupės, o paaugliams, vartojantiems 2800 kalorijų per parą, turėtų būti siekiama 10 uncijų grūdų ir 8 arbatinių šaukštų aliejaus. Vienos porcijos grūdų dalis lygi vienai visą grūdų duoną, 1/2 puodelio virtų rudųjų ryžių, kvietinių tešlos ar avižinių dribsnių arba 1 puodelio paruošto visaverčio grūdų. Arbatinis šaukštelis iš aliejaus grupės prilygsta 1 šaukštai itališko salotų padažu, 1 arbatinis šaukštelis augalinio aliejaus, 1 1/2 šaukštai riešutų sviesto, 1/3 uncijos riešutų arba sėklų, 1/6 avokado ar aštuonių didelių alyvuogių.