Kaip gaminti arktines žuvis

Jei jums patiks skonio ir lašišų tekstūros, tačiau aromatas bus per stiprus, jums patiks arktinė figūra. Arkties šaknys yra rūšis, susijusi su upėtakiais, gyvenančiais ledynuose, Aliaskoje, Kanadoje ir Anglijoje, ir švelnus skonio, primenantis lašišas. Kaip ir lašiša, arktinė žuviena yra geras omega-3 riebalų rūgščių šaltinis, tačiau neturi polichlorintų bifenilų, paprastai vadinamų PCB, ir sunkiųjų metalų užterštumo problemos. Dažniausi būdai, kaip gaminti arktinę žuvų rūšį, yra filė brauginimas teismų bulviu ir žuvų filė.

Supilkite vandenį į sunkią keptuvę ir pridėkite svogūną, morką, salierą, vyną ir lauro lapus. Sumaišykite mišinį aukštoje temperatūroje. Šis sultinys yra “Court Bouillon”, kuris yra klasikinis žuvininkystės brakonieriavimo sprendimas.

Pasukite degiklį ir leiskite teisingam buljonui atvėsti dvi minutes. Įtraukite arktinę charą ir degiklį pasukite aukštyn. Dar prijunkite karališkąjį bulvį virinama.

Sumažinkite šilumos kiekį ir 12-25 minučių virkite arktinę kolbą. Kai arktinė figūra yra paruošta, kūnas iki galo nepermatomas.

Ištraukite arktinę skardą iš teismo boilono savo mentele ir į skonį įpilkite druskos ir pipirų. Patiekite karštą žuvį su kepta raudonomis bulvėmis arba pasirinkta pusė.

Išplaukite žuvų filė, palepdami juos šaltu vandeniu. Išdžiovinkite juos popieriniais rankšluosčiais ir prieskoniuokite su druska ir pipirais.

Alyvuogių aliejus šildomas vidutiniu ir aukštu šilumos kiekiu. Kai aliejaus sizzles, įpilkite arktinio šarbo į vieną sluoksnį, o odos puse žemyn.

Poached Arctic Char

“Pan-Seared Arctic Char”

Trys minutes pasukiokite arktinę kolbą, tada pasukite filė ir virkite žuvį dar dvi minutes.

Ištraukite arktinį špinėlį iš dėžutės su šluoste ir karštu būdu su citrininiais pleištiniais garnyrais.