Kaip gydyti apsinuodijimą maistu

Apsinuodijimas maistu sukelia bakterijų ar kitų toksinų užkrėsto maisto vartojimą. Paprastai bakterijos yra ligos priežastis dėl netinkamo maisto tvarkymo ar laikymo. Pasak Ligų kontrolės ir prevencijos centrų, maždaug 48 milijonai žmonių kasmet gauna apsinuodijimą maistu. Apsinuodijimo maistu simptomai yra pykinimas, vėmimas ir viduriavimas. Paprastai simptomai pasireiškia po 12 iki 36 valandų po valgio užkrėstų maisto produktų ir nuo 1 iki 10 dienų. Apsinuodijimo maistu gydymas dažnai gali būti atliekamas namuose. Stebėkite simptomus atidžiai.

Negalima atsispirti norui vemti ar turėti viduriavimą. Kūnas bando atsikratyti maisto apsinuodijimo nuo kūno priežasties.

Leiskite skrandžiui ir kūnui pailsėti. Negalima valgyti ir gerti kelias valandas.

Pakeiskite prarastus skysčius nuo vėmimo ir viduriavimo. Suaugusiesiems kasdien reikia gerti 8-16 stiklinių skysčių. Venkite gėrimų iš kofeino. Rekomenduojami švarūs sultiniai, vandens ir sporto gėrimai. Paimkite nedideles trumpas smes, kad išvengtumėte skrandžio sutrikdymo. Čiulpti ant likučių, jei geriamasis skystis sutrikdo skrandį.

Pridėkite maisto produktus lėtai į dietą. Imk mažus įkandimus. Krekeriai, bananai, ryžiai ir želatina turėtų būti vartojamos pirmąsias kelias dienas. Venkite pieno produktų ir maisto produktų, kurių sudėtyje yra daug riebalų.

Nenaudokite anti-diarėjos vaistų. Vaistas gali užkirsti kelią bakterijoms, sukeliančioms infekcijos išsiskyrimą iš organizmo.

Gaukite pakankamai poilsio, jei apsinuodijote maistu. Kūnui reikės laiko susigrąžinti ir kovoti su infekcija. Venkite tvirto ir fizinio aktyvumo per šį laiką.

Apsilankykite medicinos specialistui, jei viduriavimas trunka ilgiau kaip 3 dienas, skysčių negalima sunaudoti per 24 valandas arba kraujas yra vemiate arba viduriavimas. Labai sunkus skausmas ir pilvo spazmai yra sunkesnės infekcijos simptomai. Jei taip atsitiks, kreipkitės į gydytoją.