Kaip išmokti plaukti, kai bijo skęsti

Jei bijote skendinti, idėja patekti į vandenį ir mokytis plaukti gali būti nepaprastai svarbi. Tačiau su tinkamu mokymu ir praktika jūs galite tapti stipriu plaukikliu ir įveikti savo baimę. Paprastai nenorite išmokti plaukti savarankiškai. Visada turėkite su tavimi ką nors, net jei jūs praktikuojate atrodytų saugų baseiną.

Rasti mokytoją, kuris supranta jūsų baimę. Geras plaukimo treneris turėtų žinoti ne tik techninius plaukimo aspektus, bet ir tai, kaip elgtis su nepatogiai besimokančiais mokiniais. Prieš pirmąją pamoką pasikalbėkite su instruktoriumi ir aiškiai nurodykite, kaip greitai ar lėtai norite eiti. Jei norite praleisti keletą pamokų, pripylimo prie vandens, o ne sutelkti dėmesį į pamokas nuo pat pradžių, tai taip pat paaiškinkite.

Pasirinkite seklią baseiną. Jei bijote skendinti, tai padės sužinoti, kad galite prisiliesti prie baseino apačioje, jei būsite per daug išsigandęs ar nemalonus. Mokymosi proceso pradžioje likite arti sienos ar laiptelių, taigi jūs turite ką nors turėti.

Imkitės mažų žingsnių, kad pripranta prie vandens. Nebandykite priversti mokymosi proceso. Prieš pradedant mokytis plaukti, patogu laikyti galvą po vandeniu, išmokti plūduriuoti ir praktikuoti kvėpavimą. Jei reikia, naudokite nedidelę plūduriuojančią plokštę, taigi turite ką nors turėti.

Dirbk su savo kūno atpalaidavimu. Pagal Aquatic Therapy / Specialized Swim Instruction’s “Enjoythewater.com” tinklalapyje žmonės, kurie bijo plaukioti, dažnai įtempia raumenis, sulaiko kvėpavimą ir atsisako dėti galvą po vandeniu. Jie taip pat linkę laikyti savo kūną ir galus nepatogioje padėtyje, dėl kurių labai sunku plaukioti ir likti ant vandens.