Kaip padaryti pomidorų želė

Jei ieškote kitokio tipo želės, pagardinančio mėsą ar šviežią duoną, pagardinkite pomidorų želė iš savo sodo derliaus arba parduotuvėje nusipirktų sulčių. Želė įgauna skonį, pagrįstą apdorojimo metu naudojamais prieskoniais. Karštasis želė su tabasco padažu prideda kiktelėjimą prie raudonos mėsos ir vištienos, o prieskonių pomidorų želė daro zesty plitimą duonai, keksui ar ritiniams.

Išmatuokite pomidorų sultis, citrinų sultis ir cukrų ir supilkite į didelę puodą. Padarykite vieną partiją, o ne sumas padvigubindami, kad pasiektumėte geriausių rezultatų.

Įpilkite 2 šaukštelio. 1 valgomasis šaukštas. Tabasco padažas pagardinti aštrų pomidorų želė. Alternatyva yra pridedant cinamono ir gvazdikėlių, švelniai prieskonių želė.

Šildykite mišinį aukštyn, kol jis bus verdamas, todėl dažnai maišykite, kad jo negalima virti. Skysti skonį ir prireikus pakoreguoti skonį su daugiau pagardų.

Įpilkite miltelių pektino ir maišykite, kol ištirps. Laikykite pomidorų mišinį ant viryklės ir vieną minutę ją vėl užvirkite. Maišykite nuolat, kad išvengtumėte degimo.

Nuimkite mišinį nuo karščio ir maišykite tris minutes, kol atvės. Išmaišykite bet kokią pututę su akių šaukštu ar mažu kaušeliu. Leiskite mišiniui visiškai atvėsti, kol jis bus želė.