Kaip padėti sustabdyti vaikų egoizmą

Jei manote, kad jūsų vaikas yra šiek tiek savanaudiškas, prisijungti prie klubo – pasak autoriaus ir pedagogo Michele Borbos Knygoje Pregnancy.org, naujausi tyrimai parodė, kad dauguma tėvų yra susirūpinę, kad jų vaikai yra savanaudiški. Vaikams, kurie pasididžiavina teisės jausmu ir kuriems trūksta kitų žmonių jausmų, gali būti sunku ir kartais netinkamas. Tačiau, kaip tėvas, svarbu prisiminti, kad esate svarbus savanaudiško elgesio stiprinimui ar sustabdymui.

Išmanyk savo teises kaip tėvas ir kaip asmuo. Pasak psichiatro ir autoriaus Roberto Shawo, daugelis tėvų mano, kad jie privalo savo vaiko poreikius visuomet laikytis savo paties. Shaw pabrėžia, kad tai yra blogas pavyzdys jūsų vaikams ir padarys jus nepatogus. Reikalaudami savo teise mėgautis ramią vakarienę ar telefonu su draugu.

Nustatykite ribas, kad lūkesčiai būtų aiškūs ir tvirtai laikytis. Neskubėkite nusižengusių kaltės, smegenų ar tantrums. Vaikai, kurie naudojami manipuliuoti, norėdami gauti tai, ko nori, gali iš anksto įveikti tai, bet, jei jūs išliksite nuoseklūs ir išlaikysite ribas, jūsų vaikai prisitaikys.

Ištraukite kištuką į išorinę laikmeną. Apribokite vaiko laiką, žiūrėdami televizorių, žiūrėdami vaizdo ar kompiuterinius žaidimus, klausydamiesi MP3 ar kitų įrenginių. Pasak Shawo, jie linkę nykti vaiko jausmus ir izoliuoti jį nuo aplinkinių žmonių ir jų emocijų.

Apdovanoti už savimonę. Vaiko, kuris yra nesavanaudiškas, mokymas reikalauja daugiau nei blogo elgesio ištaisymo, tai taip pat reiškia teigiamą sustiprinimą. Kai matote, kad jūsų vaikas elgiasi apgalvotais ar gailestingais būdais, nepraleisk progos pagirti ją už tai. Būtinai apibūdinkite savo vaikui, kas buvo tokia dėmesinga elgesiui ir kaip gerai jis padarė jus ar kitą žmogų jaustis. Tai greičiausiai paskatins ją taip elgtis ateityje.