Kaip sumažinti insulino lygį

Turint aukštą insulino kiekį kraujyje, taip pat vadinamą hiperinsulinemija, yra II tipo diabeto ir širdies ir kraujagyslių ligų vystymosi rizikos veiksnys. Reguliavimas insulino lygis yra sudėtingas ir turi daug įtakos. Po sveiko gyvenimo būdo, apimančio gerą mitybos praktiką, reguliarus mankštos ir svorio valdymas yra svarbus norint kontroliuoti insulino lygį. Kai kurie receptiniai vaistai taip pat gali sumažinti diabeto riziką.

Didelis kraujo insulino lygis

Jūsų kasa išskiria hormono insuliną atsakant į valgymą. Insulinas atlieka svarbų vaidmenį angliavandenių, baltymų ir riebalų apykaitoje ir valgomų perteklinių kalorijų kiekio saugojimui. Antsvoris dažniausiai sukelia būklę, vadinamą atsparumu insulinui, arba sumažina audinių jautrumą insulino poveikiui. Padidėjęs riebalų kiekis kraujyje ir pilvo srityje dažnai atsiranda dėl atsparumo insulinui. Jūsų kasa gamina ir išleidžia daugiau insulino, kad sumažintų audinių jautrumą, dėl kurio padidėja hormono kiekis kraujyje. Atsparumas insulinui gali pasireikšti 2 tipo cukriniu diabetu.

Laikykitės rekomenduojamų dietos nurodymų

Jungtinių Amerikos Valstijų sveikatos ir žmonių paslaugų departamento rekomendacijose dėl maistingumo rekomenduojama valgyti daugiau tamsių žalių daržovių ir daug gausus pluošto, grūdinių maisto produktų ir vartoti mažiau alkoholio ir maisto produktų, kurių sudėtyje yra trans-riebalų ir pridėtų cukrų. Santykis tarp šių gairių laikymosi ir insulino kiekio kraujyje buvo įvertintas 2007 m. Balandžio mėn. “Diabee Care” paskelbtoje ataskaitoje. Tyrime buvo įtraukti daugiau kaip 3000 vyrų ir moterų be diabeto. Griežtai laikantis JAV rekomendacijų dėl dietos buvo susijęs su mažesniu insulino pasninkavimu ir moterims atsparumu insulinui. Tyrimo rezultatai taip pat rodo, kad sumažėjęs liemens apskritimas gali būti svarbesnis mažinant insulino koncentraciją kraujyje ir atsparumą insulinui vyrams nei moterims. 2012 m. Birželio mėn. “Nutukimas” paskelbtame tyrime nustatyta, kad sumažinus visceralinius riebalus – riebalus, susijusius su pilvo organais, per sveiką mitybą ir gyvenimo būdo programą sumažėjo insulino pasninko lygis vyresniems vyrams.

Padidinkite fizinę veiklą ir mažai glikemijos maisto produktus

Fizinis pratybos gali padidinti insulino veiksmingumą skatinant gliukozės transportavimą į raumenis, todėl jis gali sumažinti jūsų kūno insulino poreikį. Glikemijos indeksas – maistui būdinga tendencija didinti gliukozės kiekį kraujyje. Mažesnius glikemijos indeksus vartojančius maisto produktus, tokius kaip sveiki grūdai, o ne rafinuoti grūdai, gali taip pat sumažinti organizmo insulino poreikį. 2010 m. Gruodžio mėn. “The American Journal of Clinical Nutrition” paskelbtame tyrime buvo ištirtas padidėjusio fizinio aktyvumo sujungimo su padidėjusiu fiziniu aktyvumu mažas arba aukštas glikemijos indekso kiekis 12 savaičių laikotarpiu hiperinsulinemijai sergantiems vyresniems, nutukusiems suaugusiems, sergantiems prediabetu. Nepaisant svorio sumažėjimo tiek glikemijos indekso grupėse, insulino kiekis kraujyje po valgio buvo sumažintas tik grupėje, vartojančio žemą glikemijos indekso dietą.

Receptinis vaistas

Atsparumas insulinui ir hiperinsulinemija gali sukelti prediabetą. Kartu su svorio mažėjimu dietos pokyčių ir padidėjusio fizinio aktyvumo metu Amerikos diabeto asociacija rekomenduoja kai kuriems žmonėms, ypač tiems, kurie yra nutukę, skirti lėtinį ankstyvojo diabeto progresavimą 2 tipo diabetu. 2002 m. Vasario 7 d. “The New England Journal of Medicine” paskelbtame tyrime nustatyta, kad metformino vartojimas uždelstų diabeto pradžią jaunesniems, sunkesniems žmonėms, tačiau jis buvo mažiau veiksmingas 45 ir vyresniems žmonėms.