Kaip sušvelninti žalią čili troškinį

Žalioji čili troškinys yra storas ir užpildytas Meksikos patiekalas, dažnai patiekiamas pietums ar vakarienei. Žaliajai čili troškiniams paprastai yra tik svogūnai, pomidorai, bulvės, troškinta mėsa ir čili. Jei rezultatas yra per plonas, jis bus primenamas aštrus sriuba, o ne stora, žalia čili troškinys. Užuot pradėdami arba patiekę patiekalą per plona, ​​galite jį sutirštinti keliomis greito gudrybėmis. Želėčių troškinys užtenka ne mažiau kaip 15 minučių.

Padėkite du žalias chilies maisto procesoriuje ir impulsą, kol jie bus lygios pasta. Išmaišykite šią žaliosios paprikos česnaką į troškinį. Jei troškinys dar pernelyg plonas, pridėti iki keturių daugiau išvalytų žalių čili.

Sumaišykite lydytą sviestą ir miltus mažame dubenyje. Sumaišykite mišinį, kol jis bus lygus, ir pridėkite jį prie troškinio. Maišykite mišinį į troškinį ir palikite jį 5 minutes. Dar kartą pakartokite procesą, kad troškinys vis dar per plonas.

Atskleiskite valgomąjį puodą ir nuneškite jį, jei nei čili, nei miltų masė nepakaištų. Leiskite troškinimui sudrėkinti iki trijų valandų, maišydami kas 15 minučių. Išimkite puodą nuo šilumos, kai tik jis pasiekia norimą storį.