Kaip valyti savo kūną po valgio per daug druskos

Jei išgydysite sūrus maistą, greičiausiai vartosite natrio perteklių – medžiagą stalo druskos ir daugelio išgydytų, rūkytų, konservuotų ir perdirbtų maisto produktų sudedamąsias dalis. Didelis natrio suvartojimas gali sukelti ar pabloginti aukštą kraujospūdį. Kadangi natris vaidina svarbų vaidmenį organizmo skysčių balanse, vartojant natrio perteklių taip pat gali sukelti edemą ar skysčių susilaikymą. Jei turite tam tikrų sveikatos sutrikimų, dėl kurių skysčių susikaupia aplink savo organus, natrio perteklius gali sukelti pakankamai skysčių svorio, kad padėtų jums atsirasti medicininei krizei. Nėra gydymo namuose, kad greitai išgrynintumėte natrio perteklius. Tačiau, nulupdami dietinį natrį ir imdamasi priemonių, kad sumažėtų patinimas ir pagerėtų kraujotaka, sveikas kūnas gali natūraliai ir palaipsniui pašalinti per daug šio mineralo.

Pasak Amerikos amerikiečių šeimos gydytojų akademijos, jei pertekliosios druskos suvartojimas per savaitę ar mažiau atpalaiduoja daugiau nei 5 svarus, pirmiausia reikia kreiptis į skubią medicinos pagalbą. Esant tokiai situacijai, greičiausiai jums reikės gydymo, kad būtų pašalintas skysčių perteklius. Jei jau turite būklę, dėl kurios susidaro skysčių susilaikymas, pvz., Inkstų liga ar širdies nepakankamumas, medicinos komanda gali paprašyti jūsų kasdien tikrinti savo svorį ir pateikti jums asmeninius nurodymus, kada skambinti ir kada kreiptis skubios medicinos pagalbos .

Nupjaukite savo suvartojamą druskos ir natrio kiekį. Pasak Amerikos širdies asociacijos, suaugusieji turėtų suvartoti mažiau nei 2300 mg per dieną. Tai yra apie natrio šaukštelyje esančio natrio kiekį, tačiau, kadangi natris randamas daugybėje maisto produktų, maţa natrio dieta gali būti ne daugiau kaip vienos dienos druskos briauna. Taip pat siekiama išvengti druskos turinčių pagardų, tokių kaip česnako druska, pagardinta druska ar svogūnų druska. Vietoj to pasirinkite šviežių arba džiovintų žolelių, druskos neturinčius pagardų mišinius, actą, citrinų sultis ar kalkes.

Apriboti arba išvengti didelio natrio maisto. Sūdytos, rūkytos, sūrintos arba konservuotos mėsos ir žuvys yra daug natrio. Kiti aukšto natrio maisto produktai yra greitas maistas, konservuotos daržovės, sriubos ir supakuoti maisto produktai, kurių sudėtyje yra prieskonių pakuotės, tokios kaip drožtos makaronai ir sūris arba sausos makaronų sriubos paketai. Pagardai, tokie kaip sojos padažas, žuvies padažas, grilio padažas ir kečupas, taip pat yra daug natrio.

Pasirinkite mažesnes natrio galimybes. Kiekvieną dieną valgykite vaisius ir daržoves. Nors bet kokios rūšies vaisių yra mažai natrio, pasirinkite šviežių, šaldytų ar mažai natrio konservuotų daržovių. Daugelis vaisių ir daržovių yra geri kalio šaltiniai, o dietos, turinčios daug kalio, gali padėti organizmui pašalinti natrio perteklių per šlapimą. Taip pat parenkami maži natrio grūdai, tokie kaip ryžiai, makaronai, kinokia arba miežiai, ir reguliariai yra džiovintos pupelės arba mažai natrio konservuotos pupelės. Pasirinkite šviežias arba šaldytas žuvis, naminius paukščius ir mėsą, tačiau būkite atsargūs, kad išvengtumėte mėsos ar vištienos, pridėjus natrio tirpalų. Pienas ir jogurtas gali turėti mažą, bet priimtiną kiekį natūralaus natrio, bet sūrio ribą dėl jo didelio druskos kiekio.

Perskaitykite maisto etiketes. Jei bandote apriboti natrio kiekį iki 2300 mg per parą, tai yra maždaug 600 mg per parą, kai kiekvieną kartą kasdien užkandžiai yra 100 – 200 mg. Turėkite omenyje, kad etiketėje nurodytas natris yra pagrįstas porcijos dydžiu, taigi, jei 1 puodelis sriubos yra 900 mg natrio, 2 puodeliai yra 1800 mg.

Judink savo kūną. Fizinis aktyvumas pagerina kraujo tėkmę, kuri gali leisti jūsų organizmui siurblį papildomą skysčių iš galūnių – bendrą vietą skysčiui sujungti – ir galiausiai padės jums atsikratyti šio skysčio per šlapinimą.

Jei jūsų rankos ar kojos patins, pakelkite juos kelis kartus per dieną. Tai gali padėti sumažinti patinimą ir palengvinti jūsų komfortą. Gydytojas gali netgi paprašyti, kad ant rankų ar kojų dėvėtų suspaudimo drabužius, kurie pagerintų kraujotaką ir sumažintų patinimą.

Jei sergate švelniu skysčių susilaikymu, kai vartojate natrio perteklių, aptarkite savo simptomus su savo gydytoju. Padarykite maistingą, mažai natrio dietą, ilgalaikio gyvenimo būdo įprotį. Paklauskite kreipimosi į dietologą, jei jums reikia patarimų, kaip sekti mažai natrio dietą, arba jei jums reikia padėti ją pritaikyti prie jūsų maistą ar kitų dietos apribojimų; Peržiūrėjo: Kay Peck, MPH RD