Kaip virti bacon žurnalą

Mažai maisto produktų pritraukia tokius karštus pasekėjus kaip bekonas. Sultingi kiaulių šaknų entuziastams, kuriuose daug mažiau dėmesio skiriama sveikatai, tinkamai įvardytas šonkaulių šonkaulis jungia bekoną su kiaulienos dešra. Tai gana paprastas patiekalas. Nors daugelis receptų pataria rūkyti savo šonkaulių žurnalą, tie, kurie negali patekti į rūkalius, taip pat gali jį iškepti orkaitėje arba ant grilio.

Paruošimas

Supjaukite 10 šonų bekono į grotelių darbo modelį, kuris yra 5 juostelės pločio ir 5 juostų ilgio. Laikykite modelį sandariai, be jokių spragų tarp atskirų bekonų juostų. Naudokite papildomas juostas ilgesniam žurnalui, tačiau išlaikykite formos kvadratą.

Virti

Sumažinkite bekonų juostų grotelių su mėgstama grilio kepsnine. Jei norite, naudokite saldžių, druskos ir aromatinių sausų ingredientų derinius, kad jums patinka. Pagal savo asmenines skonį, iš populiariausių ingredientų, pvz., Paprikos, sauso svogūno ar česnako, kajenos, čiobrelių ar kmynų, rinkitės.

Užpilkite bekoną su visa itališka dešra. Tvirtai spauskite dešra nuo bekono aikštės kraštų. Padaukite dešra, kaip reikalinga, kad sukurtumėte net viską per visą bekono paviršių.

Skrudinkite likusį šoninę skonį, kaip traškią ar minkštą, kaip jūs paprastai norėtumėte valgyti bekono lygumoje. Skrudinkite arba supjaustykite keptuosius bekonus į gabalus, kurie yra įkandimo dydžio ar mažesni. Uždenkite dešrų sluoksnį šia šonine šepele.

Įpilkite savo mėgstamą grilio padažą virš šoninio sluoksnio. Padarykite savo padažą, jei norite. Pasirinkite skonį, kuris puikiai tinka jau naudojamam barbekiu. Jei norite papildomo skonio, pridėkite šiek tiek keptuvės.

Supilkite daugiasluoksnę bekono ir dešros aikštę į cilindrą. Pradėkite, pakeldami vieną pusę dešros sluoksnio ir jį sukdami, paliekant išorinį bekono sluoksnį ant jūsų darbo paviršiaus. Sumaišykite dešrų sluoksnį, kad sudarytumėte žurnalą. Sulenkite dešrelės rąstą ir pakelkite batonėlių dangtelį, kol bekonas visiškai užsifiksuos jūsų rąstą. Padėkite žurnalą su siūlu žemyn.

Prieš kepdami pabraukite paskutinį grilio prisilietimą ant savo žurnalo. Šildykite orkaitę, keptuvę ar rūkytoją iki maždaug 225 laipsnių Fahrenheito temperatūros. Leiskite jį kepti 1-2 d., Priklausomai nuo virimo metodo ir skersmens. Išimkite šilumos šaltinį, kai vidinė temperatūra pasiekia 165 laipsnių Fahrenheitą.

Išverkite virtą rąstą plonu keptuvėlių padažu. Lygus, ploną sluoksnį naudokite teptuku. Naudokite gana saldaus padažo blizgančią apdaila. Įdėkite šiek tiek medaus, jei jūsų pageidaujamas padažas turi daugiau acto arba citrusinių vaisių nei cukrus.