Kaip virti paprastus patarimus su ribotomis sudedamosiomis dalimis

Pamirškite kepimo sriubos patarimus daugybėje ingredientų, kurie pakeičia mėsos skonį. Kuo daugiau jūs apribosite gaminant ingredientus, tuo daugiau leisite “umami” ar aminorūgščių skonio junginių mėsoje, kad jie atitiktų centro skonį ir natūraliai pagardintų mėsą. Ribinės sudedamosios dalys taip pat riboja kalorijas, riebalus ir natrį, kurių sudėtyje yra daug marinavimo ir virimo padažų. Grietinėlės patarimai, supjaustyti iš šonkaulių šonkaulių, o ne centriniuose kepsniuose, gali prireikti marinuoti, kad padidėtų jautrumas, tačiau net ir šiuo atveju ingredientų ribojimas gali duoti gerų rezultatų.

Šepetys visą 1-3 svaro storio dygliuotojo tipo antgalį kas ant dviejų su trimis porcijomis su alyvuogių aliejumi, naudojant 1 valg. Šaukštą. Aliejus už kiekvieną mėsos svarą. Supjaustykite česnako skiltelę perpus ir kiekvieną galą patrinkite šviežiomis česnakomis. Išskalaukite gurkšnotus patarimus apkepdami apie 1/8 iki 1/4 šaukštelio. Juodieji pipirai už kiekvieną mėsos svarą.

Iš anksto pašildykite dujinį grotelę 15-20 minučių, naudodami vidutinį aukštą šilumą ir anglis grilį maždaug 30 minučių arba tol, kol anglis pasuks balto pelenų spalvą.

Nustatykite grilio patarimus ant grotelių, naudodami žnyples mėsai perkelti, uždarykite grotelių dangtį ir kepkite patarimus maždaug keturias minutes. Pasukite patarimus, naudodamiesi dantukais ir virkite patarimus dar keturias-penkias minutes.

Įtraukite mėsos termometrą į du ar daugiau patarimų ir įsitikinkite, kad temperatūra yra bent 145 laipsnių F, prieš jas išimkite iš grotelių.