Kaip atsikratyti randų iš impetigo

Impetigas yra odos infekcija, dažniausiai pasireiškianti vaikams. Dažnai tai yra blogos higienos rezultatas vaikams, gyvenantiems drėgnoje, drėgnoje klimatoje. Pasak “Mayo” klinikos, infekcija sukelia pusiau užpildytus išsiveržimus, kurie plėtoja plutos dangą ir gali sukelti randą. Impetigas yra labai užkrečiamas ir paprastai vyksta viršutinėje lūpose. Pūsleliai paprastai pasirodo pirmą kartą per 4-10 dienų po bakterijų poveikio. Impetigo reikia nedelsiant gydyti ir apsaugoti, kad išvengtumėte infekcijos pernešimo ir išvengtumėte įbrėžimų, dėl kurių gali atsirasti randų.

Žiūrėkite dermatologą ar plastikos chirurgą procedūros, vadinamos dermabrazija, kai jūs visiškai panaikinti impetigo. Remiantis Amerikos dermatologų akademija, dermabrazija yra viena iš populiariausių veido randų gydymo formų. Gydymas apima išorinį randuotų odos sluoksnių pašalinimą deimantiniu šlifavimo įrankiu, kuris taip pat stimuliuoja odos augimą.

Apsvarstykite galimybę aplankyti dermatologą arba kosmetologą cheminių žievelių, procedūra, kuri naudoja stiprios cheminės medžiagos, o ne mechaniniai įrankiai pašalinti randamas odos sluoksnis. Pasak Amerikos Amerikos Plastikos chirurgų draugijos, cheminiai žievelės skiriasi stiprumu, priklausomai nuo rando dydžio ir kiek norite pašalinti. Nors intensyvesni peiliai pašalina gilesnius randus, jie kartais sukelia nelygios odos pigmentaciją naujame odos augimui.

Aplankykite plastikos chirurgą, kad gautumėte medicininę nuomonę apie veido rekonstrukcinę chirurgiją. Impetigo randai labai panašūs į spuogų randus ir ilgėja. Plastinė chirurgija gali reikalauti odos transplantacijos ir ilgo atsinaujinimo laiko, tačiau tai gali būti geriausias sprendimas, jei randai kietėja ir bet kokiu būdu apriboti veido judesius. Yra keletas chirurginių variantų, kuriais galima pašalinti veido randus, tačiau dauguma jų palieka nedidelį likutinį randą.

Pabandykite lazerio pašalinimo nuo randų operaciją. Keletas įvairių lazerių gali sumažinti impetiologinių randų atsiradimą, kuriuos galėjo patirti nuo vaikystės. Remiantis “Plastikinės chirurgijos” vartotojo vadovu, lazeriai gali pašalinti viršutinį odos sluoksnį panašiai kaip dermabrazija arba cheminių žievelių. Lazeriai taip pat gali nukreipti šviesos impulsus į gilius esančius odos sluoksnius ir išgydyti randą iš vidaus, skatindami kolageno gamybą, kad užpildytumėte randuotas odos griovelius.