Kaip iškirpti glitimą

Glutenas yra kai kurių grūdų, tokių kaip rugiai, vos, kviečiai ir manų kruopos. Žmonėms, sergantiems celiakija, glitimas sukelia plonosios žarnos uždegimą, kuris pažeidžia virškinamąjį traktą ir trukdo maistinių medžiagų absorbcijai. Kiti žmonės gali nesugebėti vartoti glitimo dėl netolerancijos ar alergijos baltymui. Nors jūs galite iškirpti daugumą glitimo, vengdami visų maisto produktų, kuriuose yra rugių, miežių ir kviečių, glitimo kiekis nedideliuose kiekiuose yra daugybėje maisto produktų. Norėdami visiškai pašalinti glitimo iš dietos, turėsite dirbti su dietologu, kad sudarytumėte visų glitimo maisto produktų sąrašą.

Kruopščiai perskaitykite etiketes, kai apsipirkote ir prieš valgydami, ir laikykitės maisto produktų, kurie teigia esą pagaminti, naudojant specialią glitimo neturinčią priemonę. Glutenas dažnai paslėptas ingredientų sąraše, o kai kurie maisto produktai, kuriuose tiesiogiai nėra glitimo, galėjo būti pagaminti kviečių produktų gamykloje. Kai kuriuose maisto prieduose yra ir baltymų. Ingredientai, kuriuos reikia vengti, yra miežiai, spelta, salyklas, teriyaki padažas, sojos padažas, MSG, augaliniai baltymai, dūmų kvapai, dirbtiniai dažai, karamelės spalvos ir hidrolizuoti augaliniai baltymai. Taip pat turėtumėte vengti prieskonių mišinių, pagardų ir raugų, nebent jie būtų paženklinti be glitimo.

Pasirinkite kepimo miltus su “be glitimo” etikete. Daugelis rūšių duonos, vaflių ir kefino mišinių, picos karpių ir kitų maisto produktų yra be glitimo.

Įtraukti saugius grūdus į savo kasdienę mitybą. Rudieji ryžiai, soros, linai, quinoa, visa kukurūzai, teff, sorgo, gryna grikiai ir amaranth yra kai kurie grūdai, kurių sudėtyje yra daug skaidulų ir kurių sudėtyje nėra glitimo. Norint gauti šiuos grūdus, jums gali prireikti apsilankyti specializuotoje grožio parduotuvėje. Taip pat norėsite sužinoti, ar jūsų supirkti grūdai yra perdirbami augaluose, kurie apdoroja glitimą, nes gali būti kryžminis užteršimas iš įrangos. Daugelis maisto produktų etikečių dabar pateikia šią informaciją puikiu spausdintuvu.

Kuko be maistui be glitimo. Daugelyje specialybių ir visoje maisto parduotuvėje yra pagardų, pagamintų iš amarantų, kukurūzų, kinono ir ryžių.

Pašalinkite iš savo dietos perdirbtus maisto produktus, kepta kepta mėsa, paruoštus grūdus ir daugybę ingredientų. Daugelyje jų yra glitimo. Net sušaldyta mėsa, pavyzdžiui, vištienos krūtinėlės ar kalakutiena, gali turėti glitimo tirpale, kuriame jie yra sušvirkščiami.

Kai tik įmanoma, pasirinkite vieną ingredientą, pvz., Sveikus vaisius, daržoves, žuvis, raumeningumą, ryžius ir bulves.

Nepamirškite glitimo šaltinių. Kai kurie lūpų dažai, dantų pastos ir vaistai yra glitimo. Pasak “Gluten Free Society” svetainės, dauguma vitaminų papildų yra pagaminti iš grūdų bazių, todėl jų reikėtų vengti, nebent jie konkrečiai teigtų, jog jie nėra glitimo.