Kaip kepti ožkų mėsą

Oda yra valgoma Afrikoje ir visame Karibų jūros regione, tačiau dauguma amerikiečių stengiasi valgyti ožkų mėsą. Na, jie trūksta, nes, kaip ir avinėlis, ožka turi malonų, šiek tiek aštrų skonį, geriausiai išleistą lėtai kepant mėsą žemoje temperatūroje. Panašiai kaip paruošti ėriuką, nesijaudinkite žolelių ir prieskonių, nes ožkos skonis gerokai išauga iki sunkių pagardų ir marinatų.

Įdėkite ožkų mėsą į grįžtamuosius plastikinius maišelius ir įpilkite 2 puodelius marinato, o kitą puodelį palikdami palikdami mėsą. Pasukite maišelį keletą kartų, kad mėsos gabalus laistytumėte marinatu. Maišus laikykite šaldytuve naktį.

Paruoškite grotelę. Viena grilio pusė turi būti šildoma vidutiniškai aukštai arba 400 laipsnių Fahrenheitui, o kita pusė turėtų būti nustatyta vidutiniškai žemai arba 300 laipsnių Fahrenheitui. Jei jūsų grotelėje yra tik vienas degiklis arba jei tai yra medžio anglies grilis, kaitinkite visą grotelę vidutiniu aukščiu.

Paimkite mėsą iš šaldytuvo ir leiskite šilti iki kambario temperatūros arba 70 laipsnių Fahrenheito. Mėsos kambario temperatūroje mėsa bus sultinga, jei ją kepiate ant grotelių, o tai labai svarbu ožkų mėsai, kuri paprastai būna sunki, jei ji yra išvirta. Valykite ožkų mėsą savo sausais pagardais.

Apvyniokite mažus gabalėlius mėsos arba be kaulų gabalus aliuminio folija. Folija apsaugo mažesnius gabalėlius nuo virimo, taip pat nuolat mėsa marinatu. Dideli mėsos gabaliukai gali būti dedami tiesiai ant grotelių, nes jie yra mažiau pažeidžiami dėl virimo ar išdžiūvimo.

Griliuokite ožkos mėsą vidutiniškai aukštai grilio pusėje 3-4 minutes, tada pasukite mėsą arba folijos pakelį ir griliu ją dar tris-keturias minutes.

Perdirbkite mėsą vidutiniškai žemoje grilio pusėje dar 10-15 minučių. Jei dirbate su vieno degiklio grotelėmis arba anglies griliu, mažinkite šilumą vidutiniškai žemai arba maždaug 300 laipsnių Fahrenheitui. Nupjaukite didelius mėsos ir mėsos gabalus, neuždenkite folijos su rezervuotu marinatu kas penkias minutes.

Mėsos termometras įdėkite į ožkos mėsos gabalėlį, vengiant kaulų. Mėsa turėtų registruoti nuo 135 iki 140 laipsnių Fahrenheitui vidutinės trukmės. Negalima virti ožkos praeities terpės arba ji taps sausa ir įgis nemalonų skonį.

Paimkite ožkų mėsą iš grilio ir padėkite ant patiekalų patiekalo. Į skonį pridėti druskos ir pipirų. Leiskite jai likti 15 minučių, prieš pradėdami jį aptarnauti.