Kaip kontroliuoti vandens svorio padidėjimą iš streso

Svorio įtvirtinimas streso sąlygomis yra įprasta patirtis. Deja, svoris, kurį dažnai padedate, nėra laikinas vandens svoris, o kai esate pabrėžęs, linkęs kauptis visceraliniai pilvo riebalai, tokie, kurie gali neigiamai paveikti sveikatos sutrikimus. Tačiau, jei pastebėjote, kad esate pilvo pūtimas ir vandens svoris padidėja, kreipkitės į gydytoją, nes tai gali būti sveikatos būklės ženklas.

Jūsų kūnas reaguoja į natūralų stresą, išleidžiantis įvairias hormonų rūšis, kad galėtumėte valdyti stresines situacijas. Kai pirmą kartą patiria stresą, jūsų organizmas patenka į “kovos ar skrydžio” būseną, o kortikotropinas atpalaiduojantis hormonas arba CRH įsiterpia į jūsų kraują. Jūs esate grubiai imamasi veiksmų, kaip ir gyvūnai, kurie laukia plėšrūnų. Jūsų apetitas mažėja, o jūsų kūnas suskaido riebalus, kurie naudojami kaip degalai. Kai jūsų stresinė situacija pasidaro, jūsų kūnas išleidžia kortizolio, dėl kurio apetitas grįžta, kad galėtumėte papildyti gliukozės ir riebalų atsargas. Kortizolis jūsų sistemoje ilgiau nei CRH, iš tiesų, jei esate nuolatinėje streso būsenoje – pavyzdžiui, dėl sudėtingo darbo ar finansinių rūpesčių – kortizolio lygis išlieka aukštas.

Viena iš dažniausiai pasireiškiančių pernelyg didelio cirkuliuojančio kortizolio pasekmės yra perdozavimas ir svorio didėjimas, nes maisto produktai, kuriuos trokštate, yra riebaluoti, didelio cukraus “komforto” arba “atlygio” maisto produktai, remiantis ataskaita, paskelbta 2013 m. “Europos valgymo sutrikimų apžvalga”. Pagal 2008 m. “Nutrition Bulletin” paskelbtą straipsnį moterims būdinga didelė šių mitybos įpročių rizika. Pilvo srities riebalų ląstelės yra padidėjusios jautrumo kortizoliui, todėl pernelyg didelis stresas gali padidinti pilvo riebalus ir padėti jums labiau Širdies ir kraujagyslių ligų ir medžiagų apykaitos sutrikimų rizika; kraujo krešulio perteklius gali sukelti ir vieną iš dviejų sveikatos būklių – Cushingo ligą ir Cushingo sindromą. Cushingo liga yra labai reti, kasmet nuo 10 iki 15 iš kiekvieno milijono žmonių, dažniausiai moterys, praneša “UCLA Health”. Cushingo sindromas dažniau pasitaiko dažnai dėl ilgalaikio vartojimo receptinių vaistų, kurių sudėtyje yra kortizolio, pvz., Prednizono, kuris gali turėti paraudimą ir pilvo svorio padidėjimą. Kadangi kortizolis taip pat padeda reguliuoti kraujospūdį, per daug jūsų sistemoje gali susidaryti hipertenzija ar aukštas kraujospūdis. Jei turėtumėte įtarti, kad turite vieną iš šių sąlygų, kreipkitės į gydytoją.

Ideali dieta visiems, bet ypač žmonėms, kuriems kyla stresas, susideda iš maistinių medžiagų storo sveikų maisto produktų. Pavyzdžiui, esant stresui, galite paaukoti cukraus porciją pusryčiams, bet jūsų kūnas greitai virškins rafinuotus angliavandenius ir riebalus, paliekant jums alkaną ir pasiekti daugiau tos pačios. Visą maisto dietą pasirinkę maisto produktai – švieži vaisiai ir daržovės, liesos baltymai, ankštiniai augalai, riešutai ir sėklos – tiekia maistines medžiagas, kurios padeda išvengti svorio didėjimo. Pvz., Daržovių omletas arba graikinis jogurtas su uogomis pusryčiams suteikia baltymų ir skaidulų, kurie sukuria ilgalaikę sotumo, todėl jūs neperleidžia per daug valgyti. Kaip valgote, taip pat svarbu stresui ir svorio kontrolei. Kai esate pabrėžęs, galite praleisti maistą, o vėliau pajusti bingeing vėliau. Reguliarūs valgiai ir užkandžiai visą dieną reguliuoja jūsų kortizolio lygį ir cukraus kiekį kraujyje, todėl negalima pasiekti nesveika “pick-me-ups”, pavyzdžiui, saldainių ir soda; Be šių metodų, žmonėms, kuriems reikalinga Cushingo liga ar sindromas Stebėti jų dietinį natrį. Jūs galite trokšti riebių, druskingų maisto produktų, kai esate streso metu, tačiau suvartojantys jie tik padidins jūsų kraujospūdį ir vandens svorio padidėjimą. Sumažinkite natrio vartojimą iki 1500-44 miligramų per dieną, pataria Hillcrest ligoninė. Tai galite padaryti valgydami daugiau viso maisto produktų, pavyzdžiui, vaisių ir daržovių, kurie natūraliai padeda išlaikyti pusiausvyrą tarp jūsų natrio kiekio padidindami kalio kiekį. Venkite greito maisto ir perdirbtų maisto produktų, kurių sudėtyje yra daug natrio, ir sezonas savo maisto produktus su žolelėmis vietoj druskos. Apriboti alkoholio vartojimą, kad kasdien moterims būtų ne daugiau kaip vienas, o vyrams – du.

Dėl streso galite prarasti miegą ir pavargti, o kai esate nuovargis, galite kreiptis į stimuliantus, tokius kaip kofeinas ir cukrus, kad padidėtų. Nors tai suteikia jums greitą smūgį, poveikis nėra ilgalaikis. Galbūt galėsite valdyti savo nuovargį per ilgą laiką, nenaudodami pakartotinių cukraus kavos gėrimų ir desertų išpūtimo. Adaptogenas yra žolių formulės, kurios tradicinėse medicinose šimtmečius buvo naudojamos stresui ir nuovargiui, jie natūraliai didina energijos lygį. Tarp adaptogenų yra Azijos ženšenis, eleuthero, ashwagandha ir rodiola rosea. “Adaptogenas” gali rasti papildomų ar arbatos formų sveikatingumo maisto parduotuvėse. Adaptogenas turi tam tikrų klinikinių įrodymų, patvirtinančių jų naudojimą stresui. Vienu gerai suplanuoto klinikinio tyrimo metu asmenys, kurie vartojo didelę ashwagandha šaknų koncentraciją du kartus per parą 60 dienų, gerokai pagerėjo streso testavimuose ir turėjo mažesnį kortizolio lygį nei vartojo placebą. Rezultatai pasirodė 2012 m. Indijos psichologinės medicinos žurnale. (11) Kitas gerai parengtas tyrimas parodė, kad asmenys, kurie papildė vaisto “Rhodiola rosea” 28 dienas, patyrė mažiau nuovargio, geresnio psichinio poveikio ir žemesnio kortizolio nei placebo grupėje. 2009 m. “Planta Medica” paskelbė rezultatus; vis dėlto pasikalbėkite su gydytoju, naturopatu ar dietologu prieš pridėdami adaptogenus prie savo režimo, nes jie gali būti netinkami visiems. Pvz., Jei turite didelio kraujo spaudimo iš Kušingo ligos ar sindromo, ženšenio vartojimas gali būti nesaugus. Kai kurie adaptogenai gali sukelti virškinimo trakto sutrikimą arba pabloginti nemigą, jei jie yra pernelyg arti miego metu, o motinos, maitinančios krūtimi ar nėščia, turėtų vengti šių žolių.

Pratimai ir judesys yra geri būdai, kaip valdyti stresą ir svorį. Aerobinis aktyvumas ir jėgos treniruotės yra įrodyta būdais, kaip kontroliuoti svorio padidėjimą, ypač aplink vidurį. Amerikos taryba pratimų metu rekomenduoja 60 minučių aerobinio pratimo daugiausia savaitės dienų, o dvi tris nepasikartojančias dienos jėgos treniruotes – svorį, atsparumo juostas ar jogą – padėti išmesti riebalus, bet bet kokio tipo judėjimas gali padėti Sušvelninti stresą ir sudeginti kalorijas. Užuot žiūrėdami televizorių ir nekvalifikuotai valgydami ledų, pakilkite ir šokiuokite arba pažiūrėkite į savo šunį. Maždaug 10 minučių intensyvaus aktyvumo, kuris padidina jūsų širdies ritmą, laikas gali bent jau laikinai pašalinti stresą, todėl nesikreipkite į maistą dėl patogumo.

Streso hormonai darbe

Stresas ir svoris

Nėštumo svorio didinimo streso kontrolė

Žolės streso kontrolei

Judėjimas valdyti stresą