Kaip konvertuoti karbamido skaičiavimo receptą

Jei stebite savo angliavandenių suvartojimą, turite gerai suprasti angliavandenių kiekį (gramais), randamą maistui, kurį jūs įprastai valgote. Kai kuriems žmonėms reikia kontroliuoti angliavandenių suvartojimą, kad jie galėtų kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje, pvz., Diabetu. Kiti patenka į mažai angliavandenių valgymo planą numesti svorio. Daugeliu atvejų mitybos etiketėje galima rasti jūsų mėgstamiausių maisto produktų karboridų skaičių, kitaip angliavandenių kiekį galima rasti maisto sudėtinių dalių lentelėje arba net internetinėje duomenų bazėje. Bet kokie jūsų mėgstamiausi receptai? Jei jums patiks valgio gaminimas ir kepimas, galite gauti angliavandenių turinį savo mėgstamiausiu receptu keliais paprastais konversijomis.

Nustatykite, kurie ingredientai yra jūsų recepte esančių angliavandenių. Jei jums nereikia žinoti kalorijų, riebalų ir baltymų kiekio recepte, galite palikti kai kuriuos ingredientus, kad jūsų darbas būtų paprastesnis ir greitesnis. Pvz., Jei jūsų recepte yra kiaušiniai, sūris, mėsa, paukštiena, žuvis, sviestas, sunkus kremas, aliejus, kepimo milteliai, kepimo soda ir pagardai, jums nereikia eiti šių žingsnių su šiais ingredientais. Tačiau ingredientai, tokie kaip miltai, grūdai, ankštiniai daržovės, vaisiai, pienas, jogurtas ir cukrus, yra svarbūs angliavandenių šaltiniai, todėl jums reikės atkreipti dėmesį į tai, kad jūsų receptas būtų pakeistas gramų angliavandenių.

Raskite angliavandenių ir skaidulų kiekį, atitinkantį kiekį kiekvieno angliavandenių turinčio ingrediento, kuris yra jūsų recepte. Ant popieriaus lapo ar skaičiuoklės nurodykite visus recepte esančius angliavandenių ingredientus ir naudojamą kiekį. Pavyzdžiui, naudodamiesi lentelės maisto produktų sudėtimi arba internetine maisto duomenų baze, pvz., Rasite adresu nal.usda.gov, galite sužinoti angliavandenių, esančių kiekviename iš šių sudedamųjų dalių, kiekį. Gera idėja tuo pačiu metu sudaryti pluošto kiekį, nes pluoštas yra dalis visų angliavandenių, nors jis metabolizuojamas skirtingai. Pluoštas nesumažina cukraus kiekio kraujyje ir nesuteikia kalorijų, taigi kai kurie žmonės nori atsverti pluoštą nuo bendro angliavandenių kiekio, kad gautų tai, kas vadinama gryniais angliavandeniais ar turimais angliavandeniais. Įrašę angliavandenių kiekį kiekvienoje iš angliavandenių turinčių sudedamųjų dalių, pridėkite angliavandenių ir ląstelienos gramus, jei norite, rasta visame recepte.

Visą receptą suskirstykite į bendrą angliavandenių gramą pagal kiekį patiekalų, kuriuos gaunate jūsų receptas. Pavyzdžiui, jei nustatėte, kad jūsų keksiukų partija iš viso pagamina 12 muffinų, iš viso yra 204 g angliavandenių ir 24 g pluošto, tai reiškia, kad kiekvienas muffinas duoda 17 g angliavandenių ir 2 g pluošto, Kuris yra lygus 15 g grynųjų angliavandenių. Dabar galite naudoti angliavandenių kiekį, kurį apskaičiavo už šio recepto patiekalą, kad galėtumėte stebėti angliavandenių suvartojimą.