Kaip sušaldyti kukurūzus

Keletas dalykų yra labiau varginantis, nei išleisti sunkiai uždirbtus pinigus ant kiaulienos kepsnio ar šonkaulių strypo, tik kad jis išeitų iš orkaitės arba iš grilio išdžiūtų ir išpilstytų. Nors tai nėra daug, jūs galite padaryti apie mėsą, kuri pavirto anglies briketu, yra kažkas, ką galite padaryti, kad išsaugotumėte išvirtą kiaulieną, kuris yra sausas, bet ne baisiai sudegintas.

Įdėkite mėsą į pjaustymo lentą ir patikrinkite ją, kad nustatytumėte grūdų kryptį. Visa mėsa susideda iš pluoštų, besiskiriančių viena dominuojančia kryptimi, o šių pluoštų kryptis sudaro subtilią, tačiau savitą juostą, žinomą kaip grūdai.

Supjaustykite mėsą kiek įmanoma smulkesne, pjaudami per grūdus. Pjaustymas grūdais, 2007 m. Gegužės mėn. Paskelbto “Cook’s Illustrated” klausimo ataskaita, padaro pluoštus smulkiais gabalėliais, todėl minkštėjimą jūsų dantis lengviau sugriauti, suteikiant mėsai daugiau subtilumo.

Įdėkite platų keptuvę ant vidutinio aukšto šilumos ir pridėkite padažą. Kai tik padažas pradeda burbuliuoti, įpilkite kiaulienos ir išmeskite. Padažai papildo drėgmę, kuri suteikia kiaulienai sulčių savybes, kaitinant padažą, o po to pridedant kiaulieną, padeda išvengti mažo drėgmės kiaulienos minkštimo. BBQ padažas puikiai tinka šerti šonkauliams, o rūgštinėse padažose, pavyzdžiui, išpilstytuose marinatuose, yra geros žolelių kumpio kepsnys.

Perkelkite savo kiaulieną į sandariai uždarytą plastikinę talpyklę ir per naktį atšaldykite. Nors tai yra neprivaloma, šį žingsnį verta uždirbti, nes mėsa atvėsta, ji įsitaiso ir slapina drėgmę, todėl kitą dieną troškimai visada skonis. Jei jums nepatinka valgyti sauced kiaulienos šaltą, švelniai šildykite mikrobangų krosnelėje, naudojant 70 proc. Galios ir maišant kas 30 sekundžių, kol mėsa tvyruos.