Kaip išlaikyti fontaną nuo prakaitavimo

Be to, tobulo pasaulio, kai jūs padengiate pyragą su fontantais, jis sukietėja iki tobulumo ir tampa meno kūriniu. Vis dėlto laikas, temperatūra ir drėgnumas gali prieš jus išspręsti, todėl jūsų fontanas tampa lipni ir pradeda prakausti. Užkirsti kelią tai įvyksta, nesukeliant tokios pat nelinksma perteklinės sausgyslės fontano problemos, reikia tinkamų sudedamųjų dalių, proceso ir keleto fontanso gudrybių.

Kontroliuokite oro temperatūrą ir drėgmės lygį prieš ir po tortą padengdami fontantu. Šiltas, drėgnas kambarys drėkina nuo fontanto ir sukelia prakaitavimą. Įjunkite oro kondicionierių arba naudokite kambario sausintuvą ir ventiliatorių, kad išlaikytumėte sausą, sausą oro temperatūrą.

Pašalinkite lipnumą, dėl kurio galite prakaituoti, purškiant 1-2-2 šaukštelius miltelių pavidalo cukraus arba pusiau miltelių pavidalo cukraus ir pusės kukurūzų krakmolo kartu su jūsų darbiniu paviršiumi ir riedėjimo kaiščiu prieš ruošiant fontaną.

Laikykite kambario temperatūroje konditerijos dėžėje pyragą, įmirkytą fontantais. “Fondant” savo tortoje sandarina drėgmę, todėl galite ją laikyti kambario temperatūroje, nesijaudindamas, kad tortas tampa sausas.

Prieš šaldymą, prieš sudrėkinimą uždėkite į plastiko apvyniojimą pagaminto tortą, jei jis turi vaisių įdarą, kuris reikalingas šaldytuvui, kad išvengtumėte sugadinimo. Prieš išimdami plastikinę plėvelę, šaldytą pyragą atvėskite kambario temperatūroje vėsioje patalpoje. Tai sulėtins atšilimą ir apsaugo drėgmę tortoje nuo matymo per fondantą.

Užfiksuokite pomidorų padengtą pyragą, leisdami fondantą šiek tiek užkietėti, prieš jį įpakuokite į plastikinę plėvelę. Nustatykite pyragą savo šaldytuve 20 minučių, tada nuimkite, apvyniokite ir grąžinkite tortą į savo šaldiklį. Prieš išimdami plastikinę plėvelę, šaldytuve atšildykite užšaldytą pyragą ir tada ją patalpinkite.