Kaip padaryti namų kinišką daržovių sriubą

Namų kininė daržovių sriuba yra mažai riebalų ir yra daug maistingų, labai pluoštinių daržovių, todėl tai yra linksmas pasirinkimas sveikiems pietums ar vakarienei. Kinų daržovių sriuba yra ypač naudinga, jei žiūrite savo svorį. Padarykite daug Kinijos daržovių sriubos, nes skoniai tampa dar geresnės.

Vieta vištienos ar daržovių sultinio mažame puodelyje. Jei mažinsite natrio kiekį, naudokite mažai natrio sultinį. Galima įsigyti mažai riebalų. Taip pat galite naudoti naminių vištų atsargas. Sultinį įpilkite į keptuvę, tada ruoškite daržoves.

Šilumos saulėgrąžų aliejus arba žemės riešutų aliejus sriubos virdulyje arba dideliame puodelyje. Išmaišykite supjaustytą svogūną, kapotų salierą ir susmulkintus kiniškus kopūstai. Pasak Kurt Nolte, Žemės ūkio ir gyvosios gamtos mokslų koledžo Arizonos universiteto žemės ūkio agento, popiežius kopūstai yra puikus sriubos priedas, nes kopūstai sugeria sriubos skonį. Kalcio Napa taip pat yra daug kalio ir kalcio. Geras alternatyva yra savojiniai kopūstai, turtingi beta karotinu.

Sumaišykite konservuotus vandens kaštainius ir šviežius sniego žirnelius arba pakeiskite šaldytus žirnelius. Kuko mišinį, kol kopūstai pradeda minkšti. Jei pageidaujate, įpilkite šviežių, supjaustytų grybų.

Supilkite karštą sultinį į sriubos mišinį. Įdėkite sojos padažą ir ryžių actą. Mažai natrio dietai naudokite mažai druskos sojos padažą. Padažykite druską ir pipirus pagal skonį arba naudokite mažai natrio, kinų prieskonių mišinį.

Uždenkite indą ir kepkite Kinijos daržovių sriubą 8-10 minučių, tada pridėkite kapotų, šviežių petražolių. Česnaką supjaukite į keturias dideles sriubos dubenis ir padėkite.