Kaip padidinti geležies kiekį kraujyje

Geležis yra esminis hemoglobino, deguonies nešiojimo molekulės raudonųjų kraujo kūnelių komponentas. Trūkumai gali sukelti nuovargį, silpnumą, blyškią odą ir dirglumą. Jei turite mažą geležies kiekį, gydytojas gali rekomenduoti didinti geležies kiekį jūsų dietoje. Tačiau, kadangi tik apie 1 g geležies iš kiekvieno 10-20 g valgio yra iš tikrųjų absorbuojamas kūno, jums gali tekti panaudoti keletą gudrybių, kad pagerintų geležies absorbciją arba rasti kitų būdų, kaip padidinti geležies kiekį kraujyje.

Valgyk daug mėsos, ypač organinių patiekalų. Mėsos randamas geležies geležis yra lengviau absorbuojamas negu augaluose esantis nehemimas. Jautienos, ėrienos, tamsiosios mėsos vištienos, kiaulienos, austrių ir kepenų yra visi heme geležies šaltiniai.

Vartokite lapines ir kryžmažiedžias žalias daržoves, pvz., Špinatus, anakardinius žalumynus, brokolius ir kopienę, kartu su maistu, kurių sudėtyje yra raudonos mėsos arba maisto produktai, kurių sudėtyje yra vitamino C, pvz., Apelsinų sultys ir pomidorai. Augaluose esančių neužsikrėstų geležų absorbcija gerėja, kai šie maisto produktai yra suporuoti su heme geležimi arba vitaminu C.

Pridėkite kitus geležies turinčius maisto produktus valgio metu kaip šalutinius indus ar ingredientus. Tai gali būti pupelės, ankštiniai augalai, amarantai, quinoa, džiovinti vaisiai, mielių raugintos duonos ir geležies praturtintos grūdinės kultūros bei duonos.

Kiekvieną dieną gerkite stiklinį apynių sulčių. Apkepkite sultis yra apie 3 mg geležies už puodelį.

Valykite maisto kevalus puodus ir keptuves. Maisto produktai, pagaminti iš geležies, sugeria kai kuriuos mineralus ir perduoda jį jums tuo metu, kai valgote maistą. Rūgštingi maisto produktai, tokie kaip pomidorų padažas, citrinų sultys ir raudonas vynas, ypač linkę absorbuoti geležį iš virimo puodų.

Išgerkite geležies papildą, kaip nurodė gydytojas. Jei geriate absorbciją, gerkite stiklinę apelsinų sulčių.

Venkite valgyti maisto produktų, kurie sumažina geležies absorbciją, arba palaukite kelias valandas po geležies turinčio maisto vartojimo, kad galėtų valgyti šiuos slopinamus maisto produktus. Maisto produktai, kurie neigiamai veikia geležies absorbciją, yra juodos ar pekoe arbatos, kavos, kiaušinių ir maisto produktų, kurių sudėtyje yra daug kalcio, pluošto ir sojos baltymų.