Kaip pakeisti liną su chia

Flaxseeds ir chia sėklos gali būti tiek maistingos papildymai jūsų dietai. Jei neturite vienos iš šių sėklų naudingų, tačiau jūs galite lengvai pakeisti kitą daugelyje receptų. Jie abu turi gelio formavimo poveikį dėl tirpių skaidulų, kurių jie yra, ir tiekia tiek pat daug maistinių medžiagų. Chia sėklos yra šiek tiek brangesnės, tačiau jas lengviau naudoti, nes jos gali būti laikomos kambario temperatūroje ir prieš naudojimą nereikia malti.

Kaip kiaušinių pakaitalas

Lauko linų sėklos ir Chia sėklos gali būti vartojamos kaip kiaušinių pakaitalas. Tiesiog sumaišykite šaukštelius žemės čia sėklų arba 1,5 arbatinius šaukštelius į visišką chia sėklų šaukštą į 1/4 puodelio vandens ir leiskite jam sėdėti maždaug 10-20 minučių, kad susidarytumėte gelį. Tai yra greitesnis nei 30 minučių su linų sėklomis, dėl kurių reikia keisti vieną kiaušinį po 1 šaukštą, todėl, jei skubate, chia yra geresnis pasirinkimas.

Keptuose

Jei jums nepatinka sultingų ar riešutų sultingų linų sėklų skonis kepintuose produktuose, vietoj to pakeiskite chia sėklą, kad gautumėte daugiau neutralaus skonio. Galima naudoti ir linus, ir chia vietoj kai kurių kepinių arba miltų maišytuvų arba kiaušinių pakaitalo be glitimo ar veganų receptų. Pasirinkite visą chia sėklą, jei norite, kad skutimosi tekstūra ar žemės sėklos būtų sklandesnės tekstūros.

Kiti naudojimo būdai

Chia sėklos gali būti patogesnės už linų sėklų naudojimą ir kituose receptuose, nes prieš vartojimą jų nereikia malti. Linų sėklos nėra gerai absorbuojamos, jei jos sunaudotos sveikai. Sultys, sriubos, mėsos kepsnys, mėsainiai, blynas ar vaflinis tešlas arba granulė arba apkepama ant jogurto, salotų ar karštų grūdų, gali būti vartojami vienodai.

Mitybos veiksniai

Tiek linų, tiek ir Chia sėklos yra panašios į maistines medžiagas, tačiau chia sėklos yra šiek tiek didesnės pluošto, 5 gramų, lyginant su 3 gramais linų sėklų. Šaukštas yra 4-4,5 gramo riebalų, nuo 2300 iki 2400 miligramų omega-3 riebalų, nuo 2 iki 2,5 gramų baltymų ir nuo 55 iki 60 kalorijų. Linų sėklos suteikia lignanus, kurie yra fitocheminiai, kurie gali padėti sumažinti prostatos ar krūties vėžio riziką, tačiau Chia sėklos neturi šios maistinės medžiagos. Kita vertus, Chia sėklos yra geresni magnio ir kalcio šaltiniai.