Kaip pasakyti, ar tikrai praranda svorį ar tiesiog vandens svorį

Jei neseniai pradėjote naują mitybą, gali būti įdomu, ar svorio sumažėjimo priežastis yra riebalinis audinys ar skysčiai. Žingsnis į skalę ne visada pasakoja visą istoriją, ypač kai atsitiktinai seka savo svorį. Laimei, galima padaryti keletą dalykų, kad geriau suprastų jūsų svorio priežastį.

Stebėkite savo šlapimo spalvą, tai yra vienas iš pigiausių būdų, kaip nustatyti svorio praradimo šaltinį. Šlapimas paprastai būna šviesiai geltonos spalvos, beveik švarus atspalvis. Jei jūs praradote svorį ir šlapimas yra ryškus iki tamsiai geltonos, tai yra geras požymis, kad esate netinkamai hidratuotas ir svorio netekimas yra skysčių netekimo rezultatas. Kai tik papildysite prarastus skysčius geriant vandenį, sultis ar beveik bet kokį kitą gėrimą, greičiausiai pamatysite svorio grąžą.

Pasukite į skalę kiekvieną dieną tuo pačiu laiku. Riebalų praradimo metu jūsų svoris neturi svyruoti iki galimo kraštutinumo. Jei pastebėsite, kad jūsų svoris išauga ir vėl ir vėl, mažiausiai dalis jūsų svorio gali būti vandens svorio rezultatas – ypač kai jūsų kalorijų suvartojimas nesikeičia, palyginti su svyravimų skaičių.

Investuokite į kūno riebalų slinktį, o ne naudoti mastą savo svorio praradimo rezultatams įvertinti. Šie įtaisai matuos odos storio storį, kaip apskaičiuojant poodinius riebalus. Nors daugeliui kalibratorių yra nedidelis klaidų skirtumas, galite naudoti įrenginį, kad nustatytumėte jūsų pažangą. Apsvarstykite, ar kiekvieną savaitę paimkite odos kraujo matavimą toje pačioje kūno vietoje. Pasipriešinkite pagundai palyginti savo kūno riebalus su kito amžiaus, amžiaus, svorio ir lyties asmeniu.

Stebėkite savo svorio praradimą. Skysčių praradimas nėra toks ilgalaikis kaip riebalų praradimas. Jei po to, kai sustojote savo mitybą ir svoris beveik tuojau grįš, rezultatas buvo dėl vandens svorio netekties. Kai grįšite į savo mitybą, tuomet galėsite pakoreguoti, toliau mažindami kalorijų kiekį. Tai trunka 3500 kalorijų, kad prarastų riebalų svarą. Jei galėsite pasiekti 500 kalorijų per dieną deficitą, per savaitę prarasite maždaug 1 svarą.

Pasitarkite su savo gydytoju apie kūno riebalų matavimą tiesiai po povandeniniu svėrimu. Nors tai yra brangesnis nei kiti metodai, tai yra kur kas tiksliau nei kūno masės indekso ar net odos storio apskaičiavimas. Jūs esate pasverti tiek į vandenį, tiek iš jos, kad nustatytumėte, kiek kaulų ir raumenų yra organizme, palyginti su riebaliniu audiniu.